Bilakah kereta api akan dimulakan?

bilakah kereta api akan dimulakan
bilakah kereta api akan dimulakan

Tren Seferleri Ne Zaman Başlayacak? : TCDD Taşımacılık, koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen Yüksek Hızlı Tren (YHT), bölgesel tren ve anahat tren seferlerini, herhangi bir değişiklik olmazsa Haziran ayı içerisinde yeniden başlatmayı planlıyor.


TCDD Taşımacılık AŞ tarafından açıklanan bir tarih henüz yok ama yeni normalleşme sürecinde önümüzdeki haftalarda kademeli olarak tren seferleri tekrar başlayacak. Yataklı vagonlar için ise yarı düzenlemeler yapılıyor. Bu düzenlemeler sonrası Doğu Ekspresi gibi popüler tren seferlerine de tekrar başlanacak.

Kars Eastern Express
Kars Eastern Express

Berikut adalah peraturan baru yang akan digunakan pada kereta api

Beberapa peraturan diperkenalkan untuk "masa peralihan". Oleh itu, kereta api akan membawa penumpang dengan kapasiti 50 peratus. Penumpang yang tidak berpakaian tidak akan dibawa ke kereta api. Penumpang akan mendapat tiket lebih awal. Ia hanya akan duduk di tempat duduk yang mereka beli. Dia tidak akan dapat melakukan perjalanan di tempat duduk yang lain. Tidak ada perubahan dalam harga tiket. Kereta api akan dibasmi kuman.

Beberapa peraturan akan berlaku dalam "tempoh peralihan". Ini adalah seperti berikut:

  • YHT akan membawa penumpang dengan kapasiti 50 peratus.
  • Penumpang yang tidak berpakaian tidak akan dibawa ke kereta api. Penumpang mesti datang dengan topengnya.
  • Penumpang akan mendapat tiket lebih awal. Ia hanya akan duduk di tempat duduk yang mereka beli. Dia tidak akan dapat berjalan di tempat duduk yang lain.
  • Tidak ada perubahan dalam harga tiket.
  • Kereta api akan dibasmi kuman.

Kereta Api Akan Mempunyai Tempat Duduk Kosong Untuk Kesihatan Di Sebalik Gerabak "

“Trenler de yüzde 50 kapasite ile çalışacaklar. Arkada sağlık için boş koltuklar olacak. Vatandaşın yeni döneme alışması için mali ve psikolojik desteğe ihtiyaç var. Onları tekrar kazanmak için fedakârlık yapılması gerekiyor. Yapılan araştırmalara göre, havayolunda önümüzdeki yıl bu mevsimde bile Ocak ayı rakamlarını yakalayamıyor. Trende de benzer rakamlar var. Milletin yaşantısı artık değişecek.”

Bilakah Ekspedisi YHT Bermula?

Dia menyatakan bahawa tempat duduk kereta api diatur sedemikian rupa untuk menyesuaikan jarak antara tempat duduk mengikut peraturan jarak sosial yang berubah setelah YHT Coranavirus yang dikendalikan oleh TCDD Taşımacık AŞ. Penjualan tiket untuk penerbangan YHT, yang akan bermula pada pertengahan bulan Jun, akan kembali di internet.

Peta Turki Keretapi Fast1 Komen

Yorumlar